strona dla dzieci lubiących sporty zimowe i nie tylko ...

O nas

 

MAŁE, CO NIECO O SZKÓŁCE SNOWKIDS

Witam serdecznie DZIECIAKI MAŁE I DUŻE, ich Rodziców na stronie internetowej SNOWKIDS. Ta forma przekazu informacji będzie służyła wszystkim dzieciom, które uczestniczą lub w przyszłości będą uczestniczyć w treningach grup sportowych SnowKids w obiektach sportowych ZSP Nowa Iwiczna.

CELEM NADRZĘDNYM JEST POPRZEZ WCZEŚNIEJSZE PRZYGOTOWANIE MOTORYKI I PSYCHIKI DZIECKA ODPOWIEDNIM TRENINGIEM NA SALI I W TERENIE ZDECYDOWANE UŁATWIENIE I SKRÓCENIE DZIECKU PIERWSZYCH TRUDNYCH KROKÓW NA NARTACH W WARUNKACH NATURALNYCH

Na sali sportowej w/w szkoły prowadzę zajęcia dla najmłodszych szkolnych adeptów sztuki narciarskiej z klas I-III nauczania zintegrowanego. Zanim posłużymy się w ramach treningów podstawowym sprzętem, jakim są rolki jednośladowe, dzieci muszą być wdrożone do zwiększonego wysiłku poprzez ćwiczenia i zabawy swobodne, zapoznają się z wyposażeniem Sali i umieją z niego korzystać, oswajają się z współpracą w grupie i z „panem trenerem”. Najważniejsze jest rozwijanie i utrzymywanie na wysokim poziomie serdecznych relacji we wspólnych zabawach i zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Radość, zadowolenie i motywacja wysiłkowa dzieci jest priorytetem dla nauczyciela SnowKids.

W dalszym etapie rozwijamy umiejętności jazdy na rolkach-dążymy do pełnej samodzielności w obsłudze sprzętu(jak na nartach), jazdy w różnych układach ciała z wykorzystaniem ławeczek, materacy, tyczek, pachołków, jazdy z kijkami z doskonaleniem poprawnej sylwetki w jeździe na „nartach”, jazdy na fantomie wyciągu talerzykowego, jazdy z uwzględnieniem różnych przeszkód terenowych. Ten niezwykle urozmaicony zestaw ćwiczeń daje fantastyczną możliwość przygotowania dzieci do nauki narciarstwa w warunkach naturalnych na prawdziwych nartach. Po latach własnych doświadczeń mogę mieć pewność, że dziecko świetnie będzie się czuło na śniegu, pierwszy krok będzie łatwiejszy, przyjemniejszy i da dziecku ( i Rodzicom) dużą satysfakcję i radość z jazdy na nartach.

                                                                             Zapraszam – Piotr Brzozowski

 

 

Copyright©Snowkids Piotr Brzozowski 2008-2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Materiał ten jest ograniczony i chroniony prawami autorskimi oraz innymi prawami, które posiada autor tego opracowania: Piotr Brzozowski .Materiał nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany bez pisemnej zgody autora.